Symbiose Discovery Fondant Set

Çmimi i rregullt 88,00 €
Çmimi i shitjes 88,00 € Çmimi i rregullt
Kurseh 0
Taksa e përfshirë.
  • Dërgesa e planifikuarDec 06 - Dec 10

  • Dërgesa falas:Në të gjitha porosi mbi 30.00€

Symbiose Discovery Fondant Set

Çmimi i rregullt 88,00 €
Çmimi i shitjes 88,00 € Çmimi i rregullt
Përshkrimi i produktit

Jepni dhuratën e kujdesit luksoz për flokët këtë sezon festash me kujdesin luksoz kundër zbokthit për lëkurën e kokës të prirur ndaj zbokthit, të dashura nga profesionistët në mbarë botën. Po kërkoni një gamë për kujdesin e flokëve të kompletuar me produkte kundër zbokthit dhe produkte të kujdesit hidratues? Me dashuri nga Kerastase, gama e kujdesit të flokëve Symbiose përfshin formula të pasura dhe kujdesëse për flokë të ushqyer dhe të shëndetshëm. Për efikasitet të fuqishëm kundër zbokthit, përdorni sistemin Symbiose të skrabit, shampos dhe serumit të natës.

Seti i dhuratave për pushime përfshin:

Skalp Renewal Exfoliating Antizbokth Skrab i Skalpit, 200ml

Ky skrab eksfoliues kundër zbokthit, dy herë në javë, pastron dhe qetëson lëkurën e ndjeshme të kokës, heq qelizat e vdekura të lëkurës që grumbullohen dhe ndihmon në eliminimin e simptomave të zbokthit. Është formuluar me acid salicilik për efikasitet kundër zbokthit dhe rruaza me bazë bimore për të eksfoluar menjëherë qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të hequr thekonet e dukshme. Lëkura e kokës pastrohet pa u zhveshur, rrënjët ngrihen dhe flokët rigjallërohen.


-Eksfolon dhe rigjallëron skalpin e kokës
- Pastron dhe qetëson skalpin e kokës
– Ndihmon në eliminimin e simptomave të zbokthit
- Hidraton flokët
- 91% pajtohen që lëkura e kokës ndihet e qetësuar
- 91% pajtohen që lëkura e kokës nuk ndihet e yndyrshme
- 88% pajtohen që skalpi i kokës është i hidratuar
- 85% pajtohen se skalpi i kokës është rigjallëruar

Shampo kundër zbokthit Bain Crème Antipelliculaire, 250ml

Kjo shampo hidratuese kundër zbokthit pastron dhe hidraton butësisht flokët dhe lëkurën e kokës të prirur ndaj zbokthit. Shampo e saj pa sulfate pastron skalpin e kokës dhe i lë flokët 2 herë më të hidratuar* me një fund të butë dhe me shkëlqim të lartë. Kjo shampo pastruese, por e butë është e formuluar me pyrithione zink, një përbërës aktiv i fuqishëm për të ndihmuar në eliminimin e simptomave të zbokthit. Testuar nga dermatologu për siguri.


– Ndihmon në eliminimin e simptomave të zbokthit
-Pastron butësisht skalpin dhe flokët
- Hidraton flokët
- Zbut flokët
- 88% pajtohen që flokët dhe skalpi të ndjehen të hidratuar
- 81% pajtohen që flokët duken me shkëlqim

Kondicioner hidratues Fondant Apaisant Essentiel, 200ml

Ky kondicioner hidratues i përditshëm pa silikon qetëson skalpin e kokës, forcon flokët dhe siguron lagështi me një formulë të lehtë që nuk i rëndon flokët. Formuluar me bifidus, ky balsam është çifti i përsosur me shampon tonë Bain Creme Antipelliculare kundër zbokthit.


- Hidraton flokët
- Zbute
– Forcon flokët
-Zbut flokët dhe qetëson skalpin e kokës
- 84% pajtohen se skalpi i kokës është ribalancuar
- 96% flokë më të butë dhe më të fortë